Informácie

Autor

Žáner

,

EAN

9788022213264

Preklad

Formát

147×229 mm

Väzba

pevná väzba s prebalom

Počet strán

328

Dátum vydania

04.07.2022

Záhadné vraždy v internáte

(52401)

Náhla smrť žiaka malej súkromnej internátnej školy Fleat House je šokujúcou udalosťou, ktorú riaditeľ školy okamžite označí za tragickú nehodu. Miestna polícia však nemôže vylúčiť úmyselnú vraždu a k prípadu si vyžiada skúsenú vyšetrovateľku Jazmine. Tá zo súkromných dôvodov už dávno opustila policajnú kariéru, no súhlasí s tým, že sa prípadu ujme. Len čo Jazmine začne prenikať do tajomstiev za bránami internátnej školy, udalosti naberú znepokojivý spád. Zmiznutie ďalšieho chlapca nenechá na seba dlho čakať…

Náhla smrť žiaka malej súkromnej internátnej školy Fleat House je šokujúcou udalosťou, ktorú riaditeľ školy okamžite označí za tragickú nehodu. Miestna polícia však nemôže vylúčiť úmyselnú vraždu a k prípadu si vyžiada skúsenú vyšetrovateľku Jazmine. Tá zo súkromných dôvodov už dávno opustila policajnú kariéru, no súhlasí s tým, že sa prípadu ujme. Len čo Jazmine začne prenikať do tajomstiev za bránami internátnej školy, udalosti naberú znepokojivý spád. Zmiznutie ďalšieho chlapca nenechá na seba dlho čakať…

Autor

Žáner

,

EAN

9788022213264

Preklad

Formát

147×229 mm

Väzba

pevná väzba s prebalom

Počet strán

328

Dátum vydania

04.07.2022

Recenzie

 1. RedRose991

  Dobrá, kvalitná detektívka, sympatické postavy, číta sa veľmi dobre. Zápletka dobre vymyslená. Milovníkom klasickej detektívky môžem len odporučiť.

 2. Artemis

  Moja premiéra od autorky, ktorú ospevuje celý bookstagram už niekoľko mesiacov a ja môžem s čistým svedomím vyhlásiť, že každá jedna chvála je oprávnená.

  Táto detektívka mala všetko, čo by som od nej chcela – skvelú ženskú detektívku, odbornosť, návnady, ktoré mi majú zamotať hlavu, spleť dôkazov, ktoré spolu zapadnú až na konci a v tejto knihe dokonca aj kvapku romantiky (ja veľká knižná romantička nemôžem byť spokojnejšia)

  Záhadnú vraždu rieši detektívka Jazz, ktorá sa v minulosti rozhodla, že nadobro končí a začne nový život v tichom mestečku blízko Londýna, no to ešte nevie, že neďaleko na internátnej škole umrel chlapec, z čoho napokon vysvitla vražda. A vtedy sa nezastaviteľná detektívka Jazz rozhodne vziať do rúk opraty a spolu s detektívom Milesom prísť na kĺb vraždy mladého chlapca. To ešte nevedela, že pri odhaľovaní minulosti nájde oveľa viac, ako vraha.

  Nečakajte brutálnu vraždu ani nejaké brutálne opisy tej vraždy, no zato sa môžete naozaj tešiť na myšlienkové pochody detektívky, ktorej myseľ pracovala na plné obrátky a vďaka nej zažijete celý proces riešenia prípadu, akoby ste vy sami boli tým vyšetrovateľom! Mne sa to veľmi páčilo, pretože sme nahliadli aj viac do osobného života postáv a mňa tie príbehy naozaj veľmi zaujímali a nenudila som sa ani na chvíľu.

 3. Som čitateľ

  Záhadné vraždy v internáte sú netypickým Lucindiným počinom – detektívkou. A vecí, ktorými sa kniha vymyká zo štandardu jej autorky, je hneď niekoľko.
  Prvou je absencia historických častí. U Lucindy sme zvyknutí na striedanie časových období, čo ale v tejto knihe chýba. Bohato to ale nahradila iná vec, ktorú radím ako ďalšiu netypickosť a to je striedanie pohľadov. Autorka na posúvanie deja využívala veľmi veľa postáv, čo bolo veľmi fajn, keďže som ich mohla bližšie spoznať. Postavy boli vyšperkované – spoznala som ich minulosť a aj súčasný stav. Jediný, pri kom som mala pocit, že som ho ešte nespoznala úplne do hĺbky, bola hlavná hrdinka Jaz (možno by dostala priestor v ďalších častiach, ak by to bola séria).
  Atmosféra miest bola úžasne opísaná. Živo som si všetky lokácie dokázala predstaviť.
  Zápletka sa mi páčila, Lucinda opäť využila medziľudské a najmä rodinné vzťahy. Práve na nich bola celá záhada postavená.
  Kniha sa mi páčila až na jeden nedostatok – málo napätia. Dej bol plynulý, sem-tam trošku monotónny a nejaký ten “strašidelný” moment mi chýbal.
  Inak má kniha skvelý potenciál a je veľká škoda, že sa nedočkáme pokračovania…

 4. [email protected]

  Záhadné vraždy na internáte majú bližšie k starej klasickej anglickej detektívke, než k tým moderným. Autorka sa oveľa viac ako na vyšetrovanie, zameriava na vzťahy medzi postavami, ich spoločnú minulosť a tajomstvá. Ústrednou témou sú šikana, moc a privilégia. Som veľký fanúšik Lucindy Riley, ale dovolím si povedať, že toto nie je jej najlepšie dielo. Kniha obsahuje niekoľko scén s dobrou atmosférou a pár zaujímavých postáv. Osobne ma veľmi oslovila postava psychologičky Issy, ktorá by si podľa mňa zaslúžila vlastnú knihu. Knihe však celkovo chýba väčšie napätie a gradácia. Celý príbeh sa nesie na takej jednej vlne, ktorá je síce príjemná a plynulá, ale viackrát som sa pozastavil nad tým, že sa v knihe rieši všetko možné, len nie prípad.
  Treba však podotknúť, že kniha vyšla až po autorkinej smrti. Nestihla ju upraviť a nevieme ani či a kedy ju vôbec zamýšľala vydať. Celkovo mám z knihy zmiešané pocity. Na jednej strane príjemné oddychové čítanie, na druhej strane, má to byť detektívka, takže trošku viac napätia by to naozaj chcelo. Myslím, že táto kniha by mohla byť dobrou voľbou pre niekoho, kto detektívky bežne nečíta alebo s nimi iba začína.

 5. Terka

  Skvelá detektívka, ktorá sa okrem tajomna a pochmúrnej atmosféry zameriava na vzťahy a ich postupné odhaľovanie pred čitateľom. Lucinda v sebe nezaprela to “pravé lucindovské” a teda vzťahové odbočky, ktoré nachvíľu pozastavili vyšetrovanie, ale dovolili vidieť mi to ľudské, čo mám na postavách od autorky najradšej. Strach. Slzy. Bezmocnosť a teplo objatia, ktoré potrebuješ viac ako slová.
  Ako napovedá samotný názov, školské prostredie v ktorom sa odohrajú vraždy dopĺňa osamelosť cestičiek vedúcich do usadlostí a slatín.
  Hoci tam mala Jazz tím vyšetrovateľov, mala som pocit, že jediná ona používa hlavu a neverí prvoplánovým obvineniam a správa sa tak, ako by sa mal každý vyšetrovateľ správať. Pátrať, pátrať a pátrať a neuspokojiť sa len s tým, že prípad je uzavretý bez toho, aby mala v rukách rukolapný dôkaz.
  Prvá kniha od autorky, v ktorej sa nestriedali pohľady súčasnosti a minulosti, ako som bola u Lucindy zvyknutá, a aj tak minulosť natiahla svoje prsty a dotkla sa súčasnosti.
  S vraždami, ktoré neniesli známky brutality, kratšími kapitolami so skvelou dynamikou a napätím si myslím, že sa autorke podarilo výborne zvládnuť aj detektívny žáner.

 6. hpeta

  Moja prvá kniha od Lucindy. Detektivky necitam, ale tato ma zaujala zaujimavo opisanym napinavym dejom. Chcela som ju mat cim skor precitanu – do poslednej chvile nebolo jasne rozuzlenie 🙂 Po jej precitani som sa pustila do dalsich autorkinych diel…

 7. Lucia

  Veľmi pútavo napísaná detektívka. Kniha sa čítala naozaj ľahko a rýchlo. Dej počas čítania nebol predvídateľný ani na sekundu, vzťahy medzi postavami boli odhaľované rafinovane, a na rozuzlenie si čitateľ musel počkať až do záverečných strán.

Pridať recenziu