Informácie

Autor

Žáner

,

EAN

9788022214049

Preklad

Formát

130×200

Väzba

pevná väzba bez prebalu

Počet strán

248

Dátum vydania

22.01.2023

50 viet, ktoré vám uľahčia život

(2562)

Je ozaj dobrodružné, čo všetko denne zažijeme od rána do večera. Jednoduché vety často interpretujeme ako námietky, výčitky, obvinenia a v rýchlosti si nespomeniem na suverénne, výstižné odpovede. A pritom je všetko celkom jednoduché. Karin Kuschiková tvrdí: „Sama rozhodujem o tom, kto ma nahnevá.“ V tejto knihe zhrnula priam zázračné tipy, ako získať väčšiu suverenitu v každodennom živote – v pracovnej i v súkromnej sfére. Tieto jednoduché vety majú veľký účinok, zaraz nás upokoja, vyvolajú prekvapenie a uľahčia nám život.

Je ozaj dobrodružné, čo všetko denne zažijeme od rána do večera. Jednoduché vety často interpretujeme ako námietky, výčitky, obvinenia a v rýchlosti si nespomeniem na suverénne, výstižné odpovede. A pritom je všetko celkom jednoduché. Karin Kuschiková tvrdí: „Sama rozhodujem o tom, kto ma nahnevá.“ V tejto knihe zhrnula priam zázračné tipy, ako získať väčšiu suverenitu v každodennom živote – v pracovnej i v súkromnej sfére. Tieto jednoduché vety majú veľký účinok, zaraz nás upokoja, vyvolajú prekvapenie a uľahčia nám život.

Autor

Žáner

,

EAN

9788022214049

Preklad

Formát

130×200

Väzba

pevná väzba bez prebalu

Počet strán

248

Dátum vydania

22.01.2023

Recenzie

 1. Madvexta

  Skvelá kniha plná užitočných viet. Autorka nám predkladá niekoľko príkladov ku každej vete, ako a kedy môžu byť použité pokiaľ máte napríklad problém s komunikáciou alebo vymedzením hraníc so svojim okolím.

  Určite odporúčam 🍀

 2. robert.dyda

  Od detstva neznášam, keď mi niekto krivdí za niečo, na čo nemám dosah. A roky som nevedel, akú reakciu mám zvoliť, keď na mňa niekto neférovo nakričal. Zdá sa, že konečne som našiel správne riešenie a to v knihe 50 viet, ktoré vám uľahčia život, ktorá vyšla vo vydavateľstve Tatran v preklade Eleny Diamantovej. „Mrzí ma, ak vyvolávam dojem, že sa so mnou môžete takto rozprávať.“ Touto prostou ale zároveň úžasnou vetou zabránite ďalšej eskalácii konfliktu a s nadhľadom si zachováte dôstojnosť. Karin Kuschiková sa venovala vyše 20 rokov koučingu špičkových nemeckých podnikateľov či hercov, s ktorými preberala slová a vety, ktoré by mali či naopak nemali používať.

  Táto kniha vám môže ušetriť čas, o ktorý by vás obrali nedorozumenia, neústupčivosť alebo samovrava. V každom prípade sa vyhnete mnohým okľukám, ktoré často vedú k dramatickej situácii. Nájdete v nej krátke vety so silným účinkom. Výpovede, ktoré vám uľahčia život, lebo každý tip vás nabáda k väčšej úprimnosti, jasnosti, jednoznačnému sebariadeniu a k väčšej autenticite. Keď zaradíte čo len päť z týchto päťdesiatich tipov do svojej aktívnej slovnej zásoby, váš život sa veľmi pravdepodobne zmení, a to navonok aj vnútorne – je predsa príjemné, keď ste sami so sebou spokojní.
  Niektoré z návrhov možno znejú oslobodzujúco radikálne, iné sú skôr nenápadné alebo priam banálne. To je však zámer, pretože presne o to tu ide. Pokojne si myslite, že to zvládnete ľavou zadnou, práve to je môj cieľ. Váš život má byť ľahší.
  Týmito slovami začína nemecká koučka súbor „zobraných viet“, ktoré sa stali knihou vlastne len náhodne. Keď počas covidu mohla so svojimi klientmi komunikovať len telefonicky, sa často stalo, že po nejakej vete druhá strana stíchla. Po čase pochopila, že ľudia sa odmlčali preto, lebo si zapisovali, čo práve počuli. Tak si povedala, keď môžu oni, budem to robiť aj ja. A keď ich už mala poznačené, si uvedomila, že všetkým, čo sa jej pýtajú, čo jej najviac v živote pomohlo, môže dať do ruky ich knižnú verziu.
  Karin Kuschiková sa výborné číta a ešte lepšie počúva. Svoje posolstvá odovzdáva uvoľnene, konverzačným tónom a s humorom. Miesto toho, aby prvoplánovo poúčala, vyberá anekdotické reakcie, ktoré sa stali jej priateľom alebo klientom, prípadne komentuje odpozerané situácie, dôsledkom čoho pôsobí každá jedna z päťdesiatich viet zrozumiteľne a zapamätateľne, kvázi ako rada dobrého priateľa.
  Najobľúbenejšia veta Karin Kuschikovej je – Sama si určujem, kto ma nahnevá. Ide o to, aby sme sa nevzdávali moci nad vlastnými pocitmi v prospech iných. Nikto iný, okrem vás, by nemal určovať, ako sa cítite. Ak sa dostanete do situácie, ktorá vás rozhorčí. najprv sa nadýchnite. Nereagujte okamžite. A až potom sa rozhodnite, či chcete dať „hnevu“ vôbec nejaký priestor. Najlepšie je jednoducho si pripomenúť vyššie uvedenú zásadu, ktorú si v prípade pochybností môžete povedať aj nahlas, zvlášť ak je zrejmé, že vás niekto chce rozčúliť: „Vieš, ešte vždy sám rozhodujem o tom, kto ma nahnevá.“
  Cieľom tejto recenzie nie je rozobrať všetkých 50 viet karin Kuschikovej. Mnohé jej príklady alebo odporúčania sú postavené na nemeckej mentalite alebo možnostiach. Je vysoko pravdepodobné, že ak sa vám priateľka zdôverí s rozpadajúcim sa vzťahom, asi jej neodporučíte, aby sa odsťahovala do New Yorku. Rovnako tak trojmesačný pobyt na Bali, o ktorom píše v kapitole To si nemôžem dovoliť, bude pre väčšinu slovenských čitateľov naozaj nedostižná méta. Avšak nájdete aj rady, ktoré môžu mať pre vás cenu zlata.

 3. Nadia_nvk

  Očakávala som 50 nejakých zázračných tajomných fráz 🙂 Kniha ma prekvapila tým, aké jednoduché a úplne obyčajné vety ponúka, a koľko múdrosti, empatie, slobody, sebareflexie sa v nich skrýva.

  Autorka každú vetu predstaví príbehom, v ktorom opíše, ako k nej prišla. Väčšinou ich počula prvýkrát od kamarátov, kolegov, klientov. Potom ponúka ku každej nejaký príklad zo svojej praxe koučky. Na záver vysvetlí, čo nám používanie vety prinesie do života. Harmóniu. Jasnosť. Slobodu. Silu. Sebareflexiu. Voľnosť. Suverenitu.

  Nie všetky vety budú rezonovať s každým čitateľom samozrejme. Možno tu nájdete 2-3, možno 20, 30, pri ktorých si poviete “Veď toto píše o mne!” A pravdepodobne tam nájdete aj zopár, ktoré už dávno používate 😉

  Autorka je Nemka a pracuje s klientmi po celom svete, páčili sa mi jej prirovnania rôznych kultúr a ich používania niektorých viet. Napríklad jej skúsenosť, že Američania často a úprimne vyjadrujú obdiv – a vedia prijímať komplimenty, kým mnohé európske národy dávajú komplimenty málokedy – a ani ich nevedia pozitívne prijímať.

  V závere knihy je výzva, ktorá vám pomôže tieto vety dostať do praxe. Pretože “Use it or lose it”. Túto knihu nestačí len prečítať a odložiť do poličky. Ak sa vám nejaká tá veta páči a chcete ju začať používať, musíte sa na to aktívne zamerať. Idem si zapísať svoj zoznam viet a trénovať!

Pridať recenziu