© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Rytier siedmich kráľovstiev

Rytier siedmich kráľovstiev

Vynikajúce predjedlo k Hrám o Tróny

Dej sa odohráva celé storočie pred udalosťami, ktorými sa začína Pieseň ohňa a ľadu. Stretávame sa s mocnými, nám už známymi rodmi, ako boli Targaryenovci alebo Freyovci v známom prostredí Siedmich kráľovstiev. Tentoraz nezdieľame intrigy mocných, ale sledujeme dobrodružstvá chudobných rytierov, ktorých jedinou zbraňou je hlboký cit pre česť. Páža Dunk po smrti svojho pána zdedil tri kone a meč, a tak sa rozhodne vybrať na rytiersky turnaj. Ale „Ser Dunkan“ sa musí ešte veľa učiť, aby pochopil, ako to chodí vo svete mocných a vplyvných šľachticov. Na turnaji sa rytiersky zastane ohrozovanej dievčiny, a preto sa musí podrobiť „Súboj siedmich“, rozsudku, s ktorým sa stretávame neskôr v Hrách o tróny. Následne sa zúčastní na turnaji, kde odmenou je dračie vajce. Ale politické intrigy a rodinné nezhody Targaryenovcov sa postavia do cesty jeho ambíciám ako nezdolateľná prekážka. Napínavé príbehy, vynikajúco napísané, zaujímavé hlavné postavy, neobyčajné a nepredvídateľné zvraty. Potulný rytier zažíva dobrodružné príbehy, ktoré pripomínajú veľké rytierske eposy stredoveku. Ani v Rytierovi siedmich kráľovstiev nazaprie autor svoju veľkú lásku k dávnej histórii, kedy oslnivé súboje rytierov bývali najväčšou udalosťou roka.

  • ISBN: 978-80-222-0849-9
  • EAN: 9788022208499
  • Počet strán: 332
  • Väzba: pevná väzba
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 148x233 mm
  • Dátum vydania: február 2017
  • Žáner: BELETRIA/Román/Fantasy

13,90 € Doporučená cena

O knihe

Rytier siedmich kráľovstiev, ser Dunkan, vyrastal ako bezprizorná sirota v Kráľovom prístave, kým sa ho neujal potulný rytier Arlan z Mincostromu. Bol mu otcom i učiteľom, vštepil mu rytiersky kódex, zmysel pre česť a spravodlivosť i bojové umenie rytierov. Po jeho smrti Dunkan zdedil meč a tri kone, no najmä ctižiadosť presláviť sa ako najlepší z rytierov.

George Martin umiestnil príbeh do dávnoveku, keď v Západnej zemi už dvesto rokov vládli potomkovia Aegona Dobyvateľa, ktorí zjednotili Sedem kráľovstiev a ukuli Železný trón.  Aegon Štvrtý uznal právo na trón aj svojmu ľavobočkovi Daemonovi. Ten sa vzbúril proti svojmu nevlastnému bratovi. Jeho povstanie bolo potlačené na Červenom poli, no rozdelilo celú ríšu na dva tábory.

Nepredvídateľný a napínavý príbeh mapuje storočie pred udalosťami v Hrách o tróny. Znovu sa stretávame s mocnými, nám už známymi rodmi, tentoraz však nezdieľame intrigy mocných, ale sledujeme dobrodružstvá potulných rytierov a ich panošov. Osobitý štýl autora, drobnokresba charakterov, intrigy a závisť či rytierske súboje nám nedovolia pustiť knihu z ruky.

Knihu dopĺňajú ilustrácie, ktorých autorom je Gary Gianni. Slávny knižný ilustrátor a komiksový kresliar, pracoval na komiksoch Batmana, Indianu Jonesa, a tiež Hellboya aj Monstermenov. V rokoch 2003 – 2012 kreslil aj novinový strip Prince Valiant. Gianni ilustroval aj mnoho kníh od rôznych autorov, počínajúc Julom Vernom a R. E. Howardom a končiac Raym Bradburym a Michaelom Chabonom.


Recenzie

"Fanúšik Hry o tróny sa v tomto románe zorientuje veľmi rýchlo, pretože sa stretne s už známymi rodmi ako sú Targaryenovci alebo Freyovci, a so ságou o železnom tróne má tento román spoločnú aj identickú topografiu. Napriek tomu je Rytier Siedmich kráľovstiev oveľa komornejšou prózou, v ktorej čitateľ sleduje dobrodružstvo potulného rytiera a jeho panoša Egga".

Jozef KURIC (Denník N)

"Za mňa dobré dynamické čítanie, nechýbajú boje, putovanie, trochu lásky, hoci romantiku určite neočakávajte. Nemusíte sa obávať, že ak nepoznáte svet Hier o tróny, stratíte sa v príbehu. Táto kniha je samostatná, hoci fanúšici GoT sa dočkajú aj niekoľkých odkazov na to čo prechádzalo tejto veľkolepej sérii".

Janka KOLENOVÁ (fantasyknihy.eu)

"George Martin nenechal nič na náhodu a aj ten najmenší motív sa ukáže ako opodstatnený. Čo posúva Rytiera siedmich kráľovstiev o niekoľko tried vyššie, sú úžasné ilustrácie". 

Marek ZÁKOPČAN (
marekzakopcan.sk)