© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Ani ryba, asi rak

Ani ryba, asi rak

Biznis celebritiek – predvádzanie vlastného nezáživného ega v knižných publikáciách

Ako vzniká kniha rozhovorov so známymi celebritami a celebritkami, ktoré v hojných počtoch zapĺňajú regály kníhkupectiev? Vydavatelia si od nich veľa sľubujú, na napísanie najímajú známych novinárov alebo zručných spisovateľov, no mnohé príbehy sú nezáživné a zbytočné, no najmä zle napísané. Nakoniec končia vo výpredaji za jedno euro. Život Jonatána v malomestskom prostredí v rozvrátenej rodine nemôže byť náplňou knižného trháka. Herec, známy zabávač a účastník tanečnej šou je gay. Novinárka chce postaviť úspech svojej knihy práve na inakosti. Nie je však jedinou supičkou, ktorá sa chce priživiť na pohasínajúcej hviezde, a tak sa dej skomplikuje.

  • ISBN: 978-80-222-0838-3
  • EAN: 9788022208383
  • Počet strán: 237
  • Väzba: pevná väzba
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 125x195 mm
  • Dátum vydania: 26.1.2017
  • Žáner: Slovenská beletria/ román

12,90 € Doporučená cena

O knihe

Mladá, nesmierne ambiciózna novinárka Linda túži postúpiť po kariérnom rebríčku a napísať trhák o Jonathanovi, celebritnom hercovi a zabávačovi, ktorého hviezda krátko zažiarila a ešte celkom nepohasla. Herec je gay, oslnil v tanečnej šou, no potom sa vytratil. Dychtivá Linda sa za ním vyberie do Banskej Bystrice, ale postupne sa jej zmocňuje panika. Malomestské detstvo v rozvrátenej rodine, nijaké pikantnosti a morálne úvahy nesľubujú knižný trhák. Jonathan však Lindu ubezpečuje, aby sa ničoho nebála, pretože jeho recept na bestseller je zaručený.

Autor Martin Kubuš je známy ako prekladateľ a obdivovateľ Woodyho Allena. Láska k tomuto umelcovi zanechala výrazné stopy aj v  príbehu Ani ryba, asi rak. Martin Kubuš sa s nevtieravým humorom pohráva s čitateľom, súčasťou jeho autorského štýlu sú aj náznaky paródie a svojské chápanie okolitého sveta.

Recenzie

"Čitateľ sa stretne s množstvom podnetov od náboženstva cez kultúru až po obyčajnú ľudskosť. Ani ryba, asi rak zdanlivo nijako nevyčnieva, ale nedajte sa oklamať. Martin Kubuš je na dobrej ceste vydupať si cestičku medzi naše výrazné talenty".

Marek Zákopčan (
www.marekzakopcan.sk)

"Kubuš sa rigidnejšie pridŕžal tradičnejšej románovej formy, čo ho preto prirodzene viac približuje k väčšinovému čitateľovi.

Jozef Kuric (Denník N)

Ukážka z knihy