© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie

Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie

Transformačná sila skutočnej produktivity

Charles Duhigg, rovnako ako v Sile zvyku, spája najnovšie vedecké výskumy, hĺbkovú investigatívu a komplexné príbehy do jasnejších, ľudskejších úvah o tom, ako dospieť k produktivite. Závažnú spoločenskú diskusiu sa mu podarilo postaviť do nového svetla: produktivita nie je len otázkou každodennej rutiny a zoznamov úloh. Je výsledkom nazerania na život ako na rad rozhodnutí a pochopenia toho, že máme moc nad svojím vnímaním sveta. Autor je nositeľ Pulitzerovej ceny a prekvapil už svojou prvou knižnou publikáciou Sila zvyku, ktorá sa podľa hodnotení The Wall Street Journal a Financial Times stala najlepšou knihou roka 2012. Aj v ďalšej publikácii Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie zopakoval svoj nevšedný úspech. Vychádza z najnovších zistení neurológov, psychológov či behaviorálnych ekonómov, ako aj zo skúseností vrcholových manažérov, reformátorov vzdelávania, najvyšších generálov, pilotov či autorov broadwayských muzikálov. Vďaka mimoriadne dôkladnej práci so zdrojmi kniha objasňuje, že najproduktívnejší ľudia, spoločnosti a organizácie sa nevyznačujú len iným správaním. Aj na svet a vlastné rozhodnutia sa dívajú celkom ináč než ostatní. Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie objasňuje základnú koncepciu produktivity od motivácie až po odvážne vízie a rozhodnutia a odkrýva tajomstvo plodnejšieho života a úspešnejšieho podnikania.

  • ISBN: 978-80-222-0862-8
  • EAN: 9788022208628
  • Počet strán: 272
  • Väzba: tvrdá väzba
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 147 x 229 mm
  • Dátum vydania: 17.5.2017
  • Žáner: MOTIVAČNÁ LITERATÚRA / Manažment, Kreativita

14,90 € Doporučená cena

O knihe

Skupina dátových analytikov z Googlu sa štyri roky venovala výskumu, ako fungujú najúspešnejšie tímy, a zistila, že vnútorná dynamika skupiny je omnoho dôležitejšia než jej zloženie.

Generála námornej pechoty trápila nízka morálka regrútov, a tak zmenil pravidlá vo výcvikovom tábore. Zistil, že aj tí najbezradnejší mládežníci sa dokážu sami motivovať a dosahovať úspechy, ak sa naučia cieľavedomosti.

Autori Disneyho Ľadového kráľovstva stáli na pokraji katastrofy, až kým nezamiešali karty v tíme presne, ako bolo treba. Podarilo sa im tak dospieť ku kreatívnej revolúcii, vďaka ktorej vznikol jeden z najúspešnejších filmov všetkých čias.


Čo majú títo ľudia spoločné?


Vedia, že produktivita závisí od určitých rozhodnutí. Od spôsobu, ako si každý deň volíme spomedzi rôznych možností. Od veľkých ambícií, ktoré chceme uspokojiť, a od ľahkých cieľov, ktoré si ani nevšímame. Od kultúry, ktorú ako lídri nastoľujeme v záujme inovácie... Práve tieto prvky tvoria rozdiel medzi obyčajnou zaneprázdnenosťou a skutočnou produktivitou.


Recenzie

„Skvelá analýza osobného a organizačného správania, ktoré prináša mimoriadne výsledky.“  

David Allen

---------------

„Charles Duhigg, rovnako ako v Sile zvyku, spája najnovšie vedecké výskumy, hĺbkovú investigatívu a komplexné príbehy do jasnejších, ľudskejších úvah o tom, ako dospieť k produktivite. Závažnú spoločenskú diskusiu sa mu podarilo postaviť do nového svetla: produktivita nie je len otázkou každodennej rutiny a zoznamov úloh. Je výsledkom nazerania na život ako na rad rozhodnutí a pochopenia toho, že máme moc nad svojím vnímaním sveta.“ 

Susan Cainová, autorka knihy Quiet


Ukážka z knihy

MOTIVÁCIA 

Prerod výcvikového tábora, prevrat v domove dôchodcov a lokalizácia kontroly Mala to byť oslava Robertovej nedávnej šesťdesiatky. S manželkou Violou sa chystali stráviť dvadsaťdeväť dní v Južnej Amerike. Najprv mali navštíviť Brazíliu a odtiaľ sa cez Andy presunúť do Bolívie a Peru. Čakali ich prehliadky inkských ruín, plavba loďou po jazere Titicaca, prechádzky po trhoch a pozorovanie vtákov. Robert pred odchodom žartoval s kamarátmi, že toľko oddychu ani nezvládne. Už sa videl, ako pretelefonuje celý majetok so sekretárkou. Za posledných päť desaťročí Robert Philippe urobil z bezvýznamnej benzínovej pumpy na  louisianskom vidieku impérium na predaj automobilových dielov. Vďaka tvrdej práci, charizme a činorodosti sa stal jedným z najbohatších magnátov v zálive. Okrem spomínaného podniku vlastnil ešte chemickú firmu, papiernický veľkoobchod, obrovské pozemky a realitnú agentúru. A teraz, keď si na chrbát prihodil šiesty krížik, manželka ho nahovorila, aby sa vybral do takého kúta sveta, kde si, ako sa obával, sotva v televízii naladí najdôležitejšie zápasy amerického futbalu v sezóne.