© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Buď silná

Buď silná

365 dní v roku

Demi Lovato sa s plynúcimi rokmi stala svojou najlepšou kamarátkou. Hovorí, že starosti vysajú z človeka všetku energiu a radosť z práce, ak im podľahnete, zavalia vás ešte väčšie a neriešiteľné problémy. Demi sa podarilo napísať hlbokú, dojímavo inšpiratívnu knihu – každý kalendárny deň ozvláštňuje novým dosiahnuteľným cieľom, ktorý môže od základu zmeniť náš život. Buď silná urobí radosť mnohým čitateľom, mladým i starším, navyše ich povzbudí, aby sa nad sebou zamysleli.

  • ISBN: 978-80-222-0690-7
  • EAN: 9788022206907
  • Počet strán: 412
  • Väzba: tvrdá s prebalom
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 130 x 200 mm

13,90 € Doporučená cena

O knihe

Pre superhviezdu Demi Lovato je život veľkou cestou – čas dosahovania nádherných úspechov. 

Demi má na konte niekoľko platinových albumov a dlhé roky hviezdi na televíznych obrazovkách. Prekonala pestrú paletu prekážok od závislosti po depresiu a celý čas sa nevzdávala pátrania po sebaobjavovaní a šťastí. Demi porozprávala o svojej životnej púti v pesničkách, v médiách aj v elektronickej komunikácii s fanúšičkami. 

Do knihy Buď silná pretavila všetko, čo sa počas svojej cesty naučila. Ide o silnú zbierku jej najúprimnejších, najodvážnejších a najpovzbudivejších osobných svedectiev. Sú to jej vlastné slová obohatené o výroky, ktoré ju inšpirujú, jej osobný pohľad na svet. S čitateľkami sa v neposlednom rade podelila aj o ciele, ktoré si každý deň stanovuje. 

Táto kniha je venovaná každému dievčaťu a žene kdekoľvek na svete, ktorej na ceste životom chýba útecha, inšpirácia a dôvod, aby každý deň bola silná. 

Každé ráno začínam meditáciou. Dodáva mi 
jasný pohľad na svet a silu, aby som dokázala
prežiť každý deň naplno. Snažím sa privítať deň 
pozdravom, prv než sa dňu podarí privítať mňa. 
Každé ráno dostávame príležitosť prežiť deň naplno. 

Ukážka z knihy

Slovo na úvod 

KATIE COURICOVÁ 

Prvý raz som sa s Demi stretla na raňajkách v newyorskom hoteli London v lete roku 2012. Svoju kariéru odštartovala ako raketu. V rádiách hrali jej hit Skyscraper (Mrakodrap), pesnička Give Your Heart a Break (Dopraj srdcu oddych) sa šplhala čoraz vyššie na hudobných rebríčkoch (až vystúpila na prvé miesto) a iba pár mesiacov ju delilo odo dňa, keď ju mali menovať za novú porotkyňu speváckej talentovej šou X Factor, v ktorej mala zasadnúť do porotcovského kresla po boku Simona Cowella a Britney Spearsovej. 

Mladá dáma, ktorá práve oslávila dvadsiate narodeniny a preslávila sa ako Disneyho kráľovná tínedžerských sŕdc, pôsobila na svoj vek rozumne. Na ceste za úspechom však narazila na množstvo výmoľov. Demi ma vpustila do svojej trinástej komnaty a podelila sa so mnou o spomienky na boj s anorexiou a bulímiou, na dni, keď si fyzicky ubližovala a trpela bipolárnou poruchou, a zdôverila sa mi, ako tieto krušné chvíle takmer vykoľajili rozbehnutý vlak jej profesionálneho života.

Sama som matkou dvoch detí, a preto som nesmierne vďačná, že Demi využila svoje bolestivé zážitky v úprimných rozhovoroch s dievčatami, aby vedeli, že sláva nemusí človeka ochrániť pred neistotou a pochybnosťami o sebe. Vďaka tomu, že Demi odtiahla trblietavé závesy s výšivkou „celebrita“ a odhalila svoju najčistejšiu ľudskú stránku, dodala množstvu mladých žien a dievčat, ktoré trpia podobnými problémami, pocit, že na svete nie sú samy.

Krátko po našom prvom stretnutí som privítala Demi vo svojej popoludňajšej talkshow. Jej charizmatické, veľkorysé vystupovanie ma ani najmenej neprekvapilo. Ochota hovoriť otvorene pred publikom ma inšpirovala, aby som sa s divákmi podelila o vlastnú skúsenosť s poruchou príjmu potravy, ktorou som trpela ako dvadsaťročná. Dovtedy som sa o svojom probléme nezdôverila živej duši. Jej úprimnosť mi dodala istotu, že aj ja môžem o svojej minulosti hovoriť úprimne.

Demi má so svojimi fanúšičkami jedinečný vzťah. Ľúbia ju a ona im lásku opláca rovnakým dielom. Všetkých nás naučila, že keď sa cítime na dne, potrebujeme dopriať srdcu oddych, a naopak, keď sa ocitneme na vrchole, nemáme rátať minúty – výhľad z mrakodrapu si treba vychutnať.

Či máte šestnásť rokov alebo – v mojom prípade – päťdesiatšesť, určite si z jej rád do života vezmete niečo k srdcu a nakoniec si ju obľúbite ešte viac. 


Buď silná 

Milá čitateľka, 

v živote som všeličo prežila a čelila som rozličným problémom, počnúc závislosťou až po depresiu, a to všetko v priebehu pátrania po vlastnom ja a hľadania šťastia. V živote každého z nás sa vždy vyskytnú vzostupy a pády, zlomené srdcia aj víťazstvá a všeličo, čo sa odohráva medzi tým. A niekedy môže pár slov všeličo zmeniť – slová nás môžu utešiť a dokážu nás inšpirovať. 

Každý deň sa venujem meditácii a modlím sa, aby som získala spojenie s vyššou mocou vo mne. Nezáleží na veku, rodisku, rase či vierovyznaní, vždy je životne dôležité prechovávať vo svojom vnútri vyššiu moc – telo má byť schránkou niečoho silnejšieho, ako si ty sama, má to byť niečo, k čomu sa v neľahkých chvíľach môžeme utiekať a nájsť útechu.

Pre mňa je touto silou Boh, pre teba to môže byť čokoľvek, v čo veríš, vesmír, karma atď. Hoci niektoré dni môžu byť krušné, je dôležité mať blízko srdca niečo, čo ťa motivuje, inšpiruje a čo ti pomôže uvažovať pozitívne a bude ťa poháňať k novým zajtrajškom.

Táto kniha je zbierkou mojich vlastných slov, citátov, ktoré ma inšpirujú, meditácií, retrospektív a dosiahnuteľných denných cieľov. Všetko toto mi nesmierne pomohlo a predstavuje to výnimočný, osobný dar, o ktorý by som sa rada s tebou podelila.

Nech sa v živote nachádzaš kdekoľvek, prosím ťa, prečítaj si tieto riadky a vedz, že som vždy pri tebe. Zostaň silná, odvážna, ľúb úprimne a z celého srdca a nebudeš mať čo stratiť.

S nehynúcou láskou, 

Demi 


Január 
1. január 

Si úžasné a krásne stvorenie. 

Pred istým časom som sa rozhodla, že potrebujem vlastnú mantru. Čosi osobné a zmysluplné, čo by som si mohla hovoriť, aby som si poskytla pocit útechy a lásky, čo by mi zároveň pomohlo nájsť pôdu pod nohami, aby som sa mohla ukotviť v prítomnej chvíli. Biblia nám vraví: „Ďakujem, že si ma úžasne divne utvoril,“ a ja som si vymyslela: „Ďakujem, že si ma úžasne krásne utvoril.“ Stále si to opakujem a táto mantra mi pomáha nájsť pokoj, uvedomujem si, že som dokonalá práve taká, aká som, že nepotrebujem nič, len to, čo nachádzam v sebe. 

Tvoj dnešný cieľ: Do nového roka si vytvor mantru. Bude to len tvoja mantra. Každý deň sa si ju opakuj pred zrkadlom. 


2. január 

Cieľom cesty človeka nie je miesto, ale nový spôsob videnia vecí. 
HENRY MILLER 

Dostalo sa mi veľkého požehnania, že som posledných pár rokov mohla veľa cestovať. Na cestách ma udivilo, čo všetko okolo seba považujeme za samozrejmé. Videla som slumy, kde ľudia chodia v mraze bosí a bez kabáta. Navštívila som miesta, kde ľudia pracujú tak ťažko, že idú vypustiť dušu, a za prácu nedostanú takmer nijakú mzdu. Táto skúsenosť ma naučila vážiť si každého človeka na našej planéte a nepovažovať svoju prácu za samozrejmosť. 

Tvoj dnešný cieľ: Zostaň všetkému otvorená a vyhraď si deň (alebo týždeň) na návštevu novej časti sveta. Ak si nemôžeš vziať voľno v práci, navštív neprebádanú štvrť svojho mesta. Buď vďačná za všetko, čo máš. 


3. január 

Každý život má zmysel. Porozprávaj niekomu svoj príbeh, možno mu tým pomôžeš nájsť zmysel vlastného života. 

Prečo som sa rozhodla otvorene a úprimne hovoriť o svojich osobných ťažkostiach? Preto, lebo problémy, s ktorými som zápasila, sa v našej spoločnosti stále považujú za tabu. Sebapoškodzovanie, poruchy príjmu potravy, závislosť a poruchy nálady sú témy, o ktorých ľudia nie sú vždy ochotní otvorene rozprávať. Dôležité je, aby o týchto problémoch niekto začal hovoriť, aby práve tí, ktorí s nimi zápasia, vedeli, že niekde nájdu pomoc. Mojím poslaním je stať sa majákom pre dievčatko, ktoré už stratilo nádej. 

Tvoj dnešný cieľ: Podrž tých, čo to zatiaľ sami nedokážu. Buď im oporou a dodávaj im silu.