Vianočné tipy od knižných blogerov

O mesiac tu máme Vianoce, a tak je navyšší čas pustiť sa do vyberania darčekov pod stromček. Na našom blogu už síce nájdete knižného sprievodcu vianočnými darčekmi, v ktorom vám radíme, akú knihu kúpiť blízkym na Vianoce, ale veríme, že dobrých tipov na knižky nikdy nie je dosť. Preto sme pre vás zozbierali tipy od tých najpovolanejších a najsčítanejších – od knižných blogerov, ktorí sa s vami podelia o svoje obľúbené knižky z Vydavateľstva Tatran.

 

1. Prvým tipom od knižnej blogerky @laska_ku_kniham je starogrécka mytológia v modernom šate – kniha Mýty, ktorú si môžete kúpiť rovno aj s jej pokračovaním Hrdinovia.

 

2. Druhý tip prichádza od Ivany Zacharovej z portálu sietovka.sk, ktorá odporúča nádherný historický román Hamnet. Napísala o ňom aj výborný článok, ktorý si môžete prečítať tu.

 

3. Slovenská autorka a knižná blogerka @michaelazamari pre vás vybrala čarovnú vianočnú knižku Snehová sestra, ktorá je rozdelená na 24 kapitol, a tak ju môžete čítať aj ako adventný kalendár.

 

4. Tipom na knihu Večer a ráno poteší @ildi_knihomolka najmä fanúšikov historických románov. Pretože kto píše historické romány lepšie ako sám Ken Follett?

 

5. Historický román odporúča aj @shoshana_mayek, tentoraz však z pera slovenskej spisovateľky Zuzky Šulajovej, ktorá na knihe Oheň v srdciach pracovala niekoľko rokov.

 

6. Tip na knihu Hamnet sme tu síce už mali, ale taký skvelý román si očividne zaslúži dvojitú pozornosť. Odporúča ho aj Radoslav Irša z portálu artyfilmbook.sk, celú recenziu si môžete prečítať tu.

 

7. Ak máte chuť na trochu exotiky, @kniznica_u_veron má pre vás tip na román Umelkyňa s henou, prvý diel z pripravovanej trilógie, na základe ktorej sa pripravuje aj seriál. 

 

8. Posledný tip od @tanyk_tanicka nás zavedie k pomerne inému žánru. Snehulienka musí zomrieť je povinným čítaním pre milovníkov psychologických trilerov.

 

Veríme, že sa vám tipy od knižných blogerov páčili a že vám pomohli pri výbere tohtoročných vianočných darčekov.

 

Autorka článku: Renáta