Sedem vecí, ktoré chcem, aby o mne čitatelia vedeli (Alka Joshi)

V júni sme vydali nádherný príbeh Umelkyňa s henou, ktorý napísala indická autorka Alka Joshi. Hoci je tento historický román jej knižným debutom, vo svete zožal obrovský úspech. Čitatelia sa preto môžu tešiť na ďalšie dve pokračovania a dokonca aj seriálové spracovanie.

Radi by ste sa o Alke Joshi dozvedeli viac? Prinášame vám sedem zaujímavostí, ktoré o sebe autorka prezradila svojim čitateľom. 

 

1. Pyžamá, to je moje! Každú zimu si kúpim niekoľko súprav. Píšem v nich, jem v nich, hladkám v nich svoje psy, čítam si v nich, telefonujem v nich, pozerám v nich filmy. Nemám ich oblečené, len keď idem von alebo robím online rozhovory v knižných kluboch. Ale ešte aj vtedy mám na sebe aspoň pyžamové nohavice. 

2. Každý deň si prezerám dve fotografie svojej matky. Jedna vznikla hneď po tom, čo sa jej v 19-tich narodil môj starší brat. Čierne vlasy jej v dlhých pramienkoch padajú po chrbte, má zamyslený pohľad, akoby vravela: „Predstavovala som si svoj život takto?“ Na druhej fotografii má 65, vytláča ma zo záberu, smeje sa, oči má prižmúrené od radosti, opitá šťastím, po prvýkrát ochutnáva slobodný život. 

3. Mojím tajným potešením sú knihy Agathy Christie. Zamilovala som sa do majsterky záhadných vrážd, keď som mala 12 a prečítala som takmer každý z jej viac ako 80 románov. Ak potrebujem trochu pozdvihnúť náladu, dám si každý deň jeden – sú ako bonboniéra!  Pravdepodobne preto som do románu The Secret Keeper of Jaipur (vyjde vo Vydavateľstve Tatran v roku 2022) vniesla trochu tajomnosti. 

4. Môj manžel je dôvodom, prečo som sa stala spisovateľkou. Vždy som mala slabosť pre kreatívne typy, obdivovala som, ako vďaka svojej predstavivosti vytvárajú celé svety. Chytila som sa vo chvíli, keď som si prečítala jeho poviedky. Našťastie sa ukázalo, že Brad je rovnako elegantný a citlivý ako jeho príbehy, a povzbudil ma k písaniu. 

5. Nebuďte ma skoro ráno! Som nočná sova. Ak sa so mnou naozaj nemôžete stretnúť inokedy ako za úsvitu, možno to zvážim (ale aj tak asi odmietnem!).

6. Mávam sny o šperkoch. Sníva sa mi, že otváram zásuvky šperkov, jednu za druhou – trblietavé náramky, žiarivé prstene, pramienky zlatých, strieborných a perlových náhrdelníkov. Nepripomínajú nič, čo vlastním, ale keď sa prebudím z takéhoto sna, napĺňa ma šťastie.

7. Otec mi stále spieva nezmyselnú pesničku, čo pre mňa vymyslela jeho sestra. Spievala ju vždy, keď sme ju navštívili u nej v dedine v Indii. Je jedno, koľko mám rokov, rada počujem, ako ma otec volá Randá rání – tak veľmi, že som to použila v prvej knihe trilógie, Umelkyňa s henou. Lakšmí a Rádha vďaka tejto pesničke zistia, že sú sestry.

 

S Alkou Joshi sa môžete spojiť na jej Instagrame. A ak chcete vedieť, čo je u nás práve nové, nezabudnite sledovať ani profil Vydavateľstva Tatran

 

zdroj: https://www.femalefirst.co.uk/books/seven-things-want-readers-know-about-me-alka-joshi-secret-keeper-jaipur-1305411.html