Cesta okolo sveta s Tatranom

Túžite toto leto ešte vycestovať za hranice? Naše knihy vás vezmú na nezabudnuteľnú cestu okolo sveta. Pripútajte sa, vyrážame!

 

Európa

Začíname hneď v Európe. Ak máte chuť trochu sa schladiť, krimi romány 1793 1794 vás prenesú do stredovekého Štokholmu plného farbistej dobovej atmosféry a mrazivej nálady. Na podobnej vlne pokračuje historický román Kena Folletta Krajina slobody, ktorý vás zavedie z horských úbočí malebného Škótska do pestrých pokútnych uličiek Londýna a nakoniec aj na virgínske plantáže a nekonečné pláne Nového sveta.

Na ceste zo Škótska sa môžete pridať k Mesačnej sestre Tiggy a objaviť spolu s ňou nádhernú slnečnú Andalúziu a dokonca aj čarovnú Argentínu. Skôr ako sa presunieme do Ázie, poletíme ešte na stretnutie s Džentlemenom v Moskve. Z jeho izby v hoteli Metropol sa nám naskytne pohľad na jedno z najbúrlivejších desaťročí ruských dejín, ktoré autor podáva so starosvetskou eleganciou.

 

Ázia

Našou prvou zastávkou v Ázii je Sýria prežiarená slnkom a vôňou olív a pistácií. Srdcervúci príbeh o Včelárovi z Aleppa však dovedie hlavné postavy cez grécke utečenecké tábory až do chladného, upršaného Anglicka. Potom vás Umelkyňa s henou privíta v indickom meste Džajpur presiaknutom exotickými farbami, vôňami i chuťami. Cestu po Ázii zakončíme v dychberúcich Himalájach, kde sa nám naskytne možnosť pozorovať zázračné, majestátne zviera – Snežnú leopardicu. V týchto horúcich dňoch si tak môžete dopriať príjemnú dávku zimomriavok a hlavne nezabudnuteľný duchovný zážitok.

 

Amerika

Navštíviť Ameriku a nezavítať pritom do New Yorku by bol jednoznačne hriech, preto aj naše kroky vedú do mesta, ktoré prekypuje životom, energiou a žltými taxíkmi. Knižným sprievodcom vám bude slovenský román Malé jablko, vďaka ktorému spoznáte aj brooklynskú umeleckú štvrť Bushwick. Nižšie, v Mexiku, môžete sledovať ohromný príbeh matky so synom na ich ceste z nebezpečného Mexika do Americkej zeme predstavujúcej nádej. Nevynecháme ani najkrajšie mesto Južnej Ameriky – slávne Rio de Janeiro, ktoré vás pohltí rovnako ako samotný román Sedem sestier.

 

Afrika

Naša cesta pokračuje v Afrike, konkrétne v Malej krajine menom Burundi voňajúcej mangom a citrónovou trávou, na druhej strane však zmietanej vojnou a genocídou. V neďalekej Keni nám neskôr bude robiť spoločnosť Slnečná sestra Elektra. Ak vás šíre africké pláne a savany nenaplnia pozitívnou energiou, určite sa o to postará známy komik Trevor Noah v memoároch Vinný od narodenia, skrz ktoré vám predstaví svoju rodnú krajinu – Južnú Afriku – jej kostoly, zmiešané štvrte aj miestne zvyky.

 

Austrália

Nakoniec dorazíme do Austrálie a ocitneme sa v spaľujúcej horúčave červených planín, kam po výlete do Thajska osud zavial aj Perlovú sestru Cece. Pobyt vo vnútrozemí vám spríjemní triler Stratený muž, ktorý vám ukáže fascinujúcu austrálsku prírodu. Našu cestu napokon zakončíme v tajomnej zátoke Evelyn Bay v Tasmánii známej svojimi hlbokými jaskyňami a nebezpečným Zradným prílivom.

 

Dúfame, že ste si cestu okolo sveta naplno užili, a prajeme vám príjemné čitateľké aj cestovateľské zážitky.

 

Autorka článku: Renáta