© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Rázcestia – Zamyslenia na každý deň v roku

Rázcestia – Zamyslenia na každý deň v roku

WM. PAUL YOUNG - autor svetového bestselleru CHATRČ

Silný príbeh obsiahnutý v Rázcestiach inšpiroval a povzbudil čitateľov po celom svete. Teraz vám kniha RÁZCESTIA: ZAMYSLENIA ponúka príležitosť nanovo a jedinečným spôsobom stretnúť Tonyho a kráčať s ním za spásou.

  • ISBN: 978-80-222-0685-3
  • EAN: 9788022206853
  • Počet strán: 384
  • Väzba: tvrdá
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 127 x 178 mm

13,90 € Doporučená cena

O knihe

365 zamyslení obsahuje cenné citáty z Rázcestí doplnené hlbokými a podnetnými modlitbami autora WM. PAULA YOUNGA, ktorý napísal aj fenomenálny bestseller Chatrč. Cieľom tejto knihy je vniesť inšpiráciu, povzbudenie a duchovnú posilu do každého dňa v roku.

Mnohé zamyslenia nútia k zhodnoteniu vlastného života, či pracovné úspechy a sláva, ktorú sme dosiahli, stáli za to. Či táto cena nebola privysoká? Autor sa zamýšľa nad životom Arthura Spencera a jeho bohatstvom, ktoré dosiahol iba vďaka svojmu egoizmu. Keď prechádza spustnutou krajinou, uvedomuje si, aký prázdny bol jeho život. A v protiklade k nemu stojí život postihnutého chlapca, ktorý sa vie radovať z každej maličkosti. Kniha nás aktívne nastaví na každý deň, aby sme sa vystríhali neprávostí voči našim najbližších a aj kolegom.

Ukážka z knihy

1. JANUÁR 

Mesiac plný strachu 

Predstava skutočnej zmeny bola skľučujúca. Čím viac sa zakoreňoval vo svojich zvykoch a istotách, tým menej bol ochotný uveriť, že aj niečo iné je hodné úsilia a že je to vôbec možné. Známa rutina, aj keď chvíľami bolestivá, sa aspoň dala predvídať. 

„Predstava“ zmeny sa mi páči, lebo zaváňa dobrodružstvom, výzvou a zázrakom. Keď sa však v živote naozaj niečo mení, väčšinou to vnímam ako bolestné a chaotické. Zdá sa mi jednoduchšie zostať zavretý v opustenom dome a o zmene len snívať. Nemám rád samotu, ale čím ďalej, tým viac sa najlepšie cítim v najstaršej košeli. Vieš, o čom hovorím?  

9. FEBRUÁR 

Možnože Ježiš bol príkladom niečoho väčšieho ako sám život, ale na zmenu bolo už príliš neskoro. Čím bol starší, tým sa mu myšlienka premeny zdala vzdialenejšia.

Myslím, že je to pasca; čím dlhšie rátam škody, čo som napáchal, tým ťažšie tomu dokážem čeliť. Zahanbene hľadím do zeme a ani neviem, kam kráčam. Prosím, povedz mi, že sa to dá zmeniť.

3. MAREC 

Cítil sa beznádejne stratený. Nemal ani potuchy, kde sa ocitol ani kde je cieľ cesty, preto sa pocit neistoty v ňom iba stupňoval. 

Ak mám byť úprimný, v najhlbšej hĺbke svojho ja viem, že som... stratený. Netuším, kde som, kam idem, neviem, ako to urobiť, aby ma našli. Prosím ťa, nájdi si ma!
 
10. APRÍL  

„ Ak môžete, povedzte mi, kto ste?“ To bola jasná otázka. 

Muž sa k nemu zámerne otočil tvárou a Tony si uvedomil, že hľadí do neuveriteľne prenikavých očí. „Tony, som ten, o ktorom ti tvoja mama povedala, že ťa nikdy neopustí.“

Už som ti hovoril, aké je pre mňa ťažké dôverovať? Naozaj by som si chcel privyknúť na tvoje objatie, ale nie je to také ľahké. Ďakujem ti, že to chápeš.

1. MÁJ

Mesiac možností

„Boh je Spoločenstvo? “

„Večné. Už som ti povedal, že som nikdy nebol sám. Nikdy som nič nerobil sám. Vzťah je totiž samotným jadrom toho, čím som.“

Ak som naozaj stvorený na tvoj obraz, prečo je pre mňa také ťažké otvoriť sa a vstúpiť do vzťahu? Prečo chcem byť radšej sám? Je v tom pohodlie, sebaobrana, pýcha, sebectvo, strach?

11. AUGUST    

Na Tonyho zapôsobila zmes rôznych rás a vekových kategórií, ako aj to, že tu spolu trávili čas bohatí ľudia s tými, čo
na tom boli podstatne horšie. Prekvapovala ho jednoduchosť vzájomných stretnutí a rozhovorov aj všeobecná atmosféra láskavosti a spolupatričnosti. Bolo to iné, ako si pamätal.

V Cirkvi, v jej rozmanitom a otvorenom spoločenstve, čo láskavo a súcitne rešpektuje jedinečnosť cesty každého človeka, sa skrýva ohromujúca krása. Duch Svätý, prosím, daj nám jej viac! 

26. DECEMBER

„ Zničil som bratskú lásku, vymenil som ju za predstavu, že budem k niekomu patriť.“ 

Vymeniť, čo mám, za predstavu niečoho, čo mi azda chýba... vyzerá ako bláznovstvo. Prosím, otvor mi oči, aby som videl, čo všetko naozaj mám.