© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Horlivosť

Horlivosť

Priscillin strategický plán, ako zvíťaziť s podporou modlitby

Priscilla Shirerová je podľa denníka New York Times jednou z najpredávanejších autoriek. Do tejto knihy prenáša svoju hereckú rolu z filmu Oratórium, ktorý pojednáva o hĺbke, intenzite a pokore vašej modlitby a ako sa pomaly stáva mocnou a účinnou zbraňou. V Horlivosti sa autorka venuje témam, ktoré sa vás dotýkajú najviac: vaša identita, vaša rodina, vaše sklamania, tlak vášho okolia, vaše skúšky, váš strach, vaše postoje a oveľa viac.

  • ISBN: 978-80-222-0855-0
  • EAN: 9788022208550
  • Počet strán: 176 + 16 strán príloha
  • Väzba: pevná väzba
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 140x215 mm
  • Dátum vydania: 29.3.2016
  • Žáner: NÁBOŽENSTVO / DUCHOVNO / Kresťanstvo

10,90 € Doporučená cena

O knihe

Autorka v každej kapitole odhaľuje kruté a prefíkané nástrahy, ktoré vám nepriateľ kladie do cesty v spomínaných oblastiach života. Autorka vám pomôže vytvoriť osobné modlitby a napísať ich na priložené strany. Dajú sa z knihy jednoducho vytrhnúť a prilepiť kamkoľvek, kde sa modlíte. Pravda je jednoznačná: „Nikto nevyhrá náhodou.“

Dajte ruku na srdce a kľaknite na kolená! Horlivosť je návod, ktorý vám ukáže, ako vytrvať a prežiť pomocou presne cielených a praktických modlitieb.


Ukážka z knihy

Modlíme sa, pretože iné riešenia nefungujú, a modlitby nám postavia a spevnia hradby proti útokom nepriateľa. Modlíme sa, pretože chceme získať späť pôdu pod nohami, ktorú nám vzal.

Preto to všetko robíme. Dúfam, že vy to robíte tiež, alebo ste sem prišli, aby ste opäť začali. Ale pozor, nepriateľ vás bude chcieť odradiť. Bude vás chcieť odhovoriť. Bude vás chcieť odzbrojiť nechuťou k modlitbám. Nechce, aby ste sa modlili, mali silu a vieru. Pokoj. A keďže modlitba je nebeský nástroj, ktorý nás zbližuje so srdcom Krista a ukazuje nám jeho silu, nepriateľ vie, že keď sa prestanete modliť, padnete. Budete unavené a pokorené. Budete chcieť ísť vpred, ale ostanete na mieste. Začnete sa zamýšľať, prečo nádej a sila, ktoré cítite v kostole, s vami nejdú aj za štyri steny, v ktorých bývate.

Keby som bola vaším nepriateľom, presne o to by mi išlo. Chcela by som, aby ste zanechali najsilnejšie zbrane, čo máte v arzenáli. Išla by som proti vám s opatrnými plánmi, aby som vás zmiatla a porazila.

V skutočnosti tento prístup dáva taký veľký diabolský zmysel, že presne preto podľa neho diabol aj postupuje proti vám vo vašom živote, všetko pod záštitou klamstva. Ide proti vám… Nemusíte však počúvať iba mňa. Požiadala som niekoľko žien o spoluprácu pri krížovom výsluchu. Pýtala som sa ich, kde na nich najčastejšie útočí nepriateľ. Všetky odpovede som zoskupila do niekoľkých všeobecných kategórií a podarilo sa mi odhaliť desať jeho najobľúbenejších cieľov:
Prvá stratégia – proti vašej vášni

Chce utlmiť vašu túžbu modliť sa, zmenšiť záujem o duchovno a oslabiť silu vašich najlepších zbraní

(Ef 6, 10 – 20).


Druhá stratégia – proti vášmu sústredeniu

Maskuje sa a manipuluje vaším pohľadom, aby ste sa zamerali na nepravého vinníka a svoje zbrane namierili na nesprávneho nepriateľa (2Kor 11, 14 ).


Tretia stratégia – proti vašej identite

Zväčšuje vaše neistoty, vedie vás k pochybnostiam o Božom Slove a o Jeho daroch (Ef 1, 17 – 19).


Štvrtá stratégia – proti vašej rodine

Chce rozložiť vašu rodinu, rozdeliť váš domov, zmeniť ho na chaos, nepokoj a neplodnosť (Gn 3, 1 – 7).Piata stratégia – proti vašej sebadôvere

Ustavične vám pripomína minulé chyby a zlé rozhodnutia, aby vás presvedčil, že Boh vás prišiel súdiť, a nie vykúpiť

(Zjv 12, 10).


Šiesta stratégia – proti vášmu volaniu

Posilňuje strach, úzkosť a obavy, až kým sa z nich nestane najhlasnejší hlas vo vašej hlave a vy si nezačnete myslieť, že nasledovať Boha je riskantné (Joz 14, 8).


Siedma stratégia – proti vašej čistote

Chce vás zviesť k páchaniu určitých hriechov, presvedčiť vás, že nebudete znášať dôsledky, lebo si je vedomý, že vás ešte väčšmi vzdialia od Boha (Iz 59, 1 – 2).


Ôsma stratégia – proti vášmu pokoju a spokojnosti

Pokúsi sa preťažiť váš život, aby ste si nikdy neoddýchli, vždy pracovali, nevedeli povedať nie (Dt 5, 15).


Deviata stratégia – proti vášmu srdcu

Využije každú príležitosť, aby vám pripomenul staré rany, lebo vie, že hnev, bolesť a zatrpknutosť škody ešte znásobia (Heb 12, 15).


Desiata stratégia – proti vašim vzťahom

Vytvára rozruch a nejednotnosť v kruhu vašich priateľov a spoločnej Kristovej komunite (1Tim 2, 8).


A to je iba desať z nich. Desať najčastejších spôsobov, ako bojuje proti sile božej ženy.

Túto hru však musia hrať dvaja. S Bohom po boku sa pri tvorbe strategických plánov dostaneme do vedenia. Ale aj tak nesmieme strácať ostražitosť. Musíme si dávať pozor a rozpoznať všetky útoky, ktoré sa valia naším smerom. Niet sa čoho báť, len si treba dávať pozor. A nikdy by sme nemali zabudnúť, podobne ako stará matka z fotografie, že modliť sa treba za jasný cieľ a s precíznosťou, rovnako ako sa ona modlila za ľudí ako jej vnučka.

Za vnučku, ktorá…