© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Siedma vlna

Siedma vlna

... Príbeh sa neskončil dobre, ale zriedkakedy sa príbeh neskončil dobre takým nádherným spôsobom... ďalší pokus: tentoraz bolo Glattauerovi jasné, že sa musia stretnúť... Tento zvláštny pár potreboval dva a pol roka, kým sa nakoniec našiel. (Mannheimer Morgen)

Siedma vlna je pokračovanie románu Priateľ do dažďa, ktoré si po neočakávanom a búrlivom úspechu prvej časti viac-menej vynútili čitatelia. Bežná téma mailovej korešpondencie sa stala v Nemecku kultovým bestsellerom, no pokračovanie bolo pre autora skôr skúšobným kameňom. Už nemohol skryť Lea a Emmi za slová, musel im dovoliť, aby sa stretli zoči-voči. Popredné miesto v rebríčku nemeckých bestsellerov dokazuje, že sa mu to plne podarilo.

  • ISBN: 978-80-222-0603-7
  • EAN: 9788022206037
  • Počet strán: 212
  • Väzba: tvrdá s prebalom
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 147 x 229 mm

11,50 € Doporučená cena

Anotácia

E-mailová adresa bola zrušená. Toto triezve konštatovanie ukončilo Emmine nádeje na pokračovanie mailovej známosti s Leom. Leo odišiel za prácou do Bostonu a obaja sa vrátili do „reálneho“ života.
Emmi to však nevzdáva, stále sa pokúša skontaktovať s Leom. Po deviatich mesiacoch sa jej to aj podarí. No situácia sa zmenila – Leo v Bostone niekoho spoznal. Tým sa začína druhá časť virtuálnej a virtuóznej romance.

Recenzie

... Príbeh sa neskončil dobre, ale zriedkakedy sa príbeh neskončil dobre takým nádherným spôsobom... ďalší pokus: tentoraz bolo Glattauerovi jasné, že sa musia stretnúť... Tento zvláštny pár potreboval dva a pol roka, kým sa nakoniec našiel. Po celý čas viedol taký vrúcny a citlivý dialóg až k očakávanému romantickému koncu, že ním fascinoval a nadchol nejedného čitateľa.
Mannheimer Morgen

Daniela Glattauera musíme obdivovať, pretože v Siedmej vlane začínajú Emmi a Leo druhé kolo a tentoraz sa stretnú. Čitateľa udiví, aký neobyčajne vydarený je príbeh, ktorý nám autor podáva. A nestráca nič z iskrivého napätia prvej časti....
Berliner Zeitung

Glattauerovi sa podarilo sprostredkovať opojenie, ktoré svojou intenzitou osloví mnohých čitateľov. Aj tí, čo majú plné zuby túžby a nepodarených stretnutí, aspoň rýchlo prebehnú zrakom na koniec stránky, aby sa dozvedeli, ako sa vyvíja vzťah medzi Leom a Emmi.
Frankfurter Allgemeine