© VYDAVATEĽSTVO TATRAN

Tajomná loď

Tajomná loď

Tajomná loď je vzrušujúci historický príbeh, odohrávajúci sa na rozprávkovo krásnom pobreží v štáte Massachusetts.

Tajomná loď je vzrušujúci historický príbeh, odohrávajúci sa na rozprávkovo krásnom pobreží v štáte Massachusetts. Na Cape Code, kde sa príbeh udial, pristávali nielen prví kolonizátori Ameriky, ale na pobreží sliedili i zlodeji a lampášmi vábili prichádzajúce lode. Šľachetný a odvážny kapitán Hallet, ktorý pred dvesto rokmi brázdil vody oceána, musí čeliť lupičským nástrahám a dostať svoju loď Monomoy bezpečne do prístavu.

  • ISBN: 978-80-222-0533-7
  • EAN: 9788022205337
  • Počet strán: 40
  • Väzba: tvrdá s prebalom
  • Jazyk: slovenský
  • Formát: 252 x 252 mm

9,90 € Doporučená cena

Ukážka z knihy

Jedného dňa zišiel Thomas po dlhom krídle schodov vedúcich z trávnika na pobrežie. Starej mame sľúbil, že sa priveľmi nepriblíži k vode, kým za ním nepríde, a ona vedela, že jej vnuk nikdy neporuší slovo.

V noci bola silná búrka. Vietor bičoval vlny, ktoré šľahali až do polovice schodiska, kým sa s rachotom nevrátili na pobrežie. Teraz bol breh posiaty mušľami a skalami, čo vyplavilo more. Thomas prehrabával prstami vlhký piesok. Páčilo sa mu to.

Niekedy po búrke nachádzal nezvyčajné veci, ktoré boli predtým ukryté v oceáne. Raz dokonca našiel prstienok. Stará mama povedala, že nie je cenný, ale vyzerá, akoby bol v oceáne veľmi dlho.

Uvažoval, či by po silnej nočnej búrke nemohol nájsť ďalší prsteň. Alebo neporušenú lastúru. Ak by ju našiel, priložil by si ju k uchu a počúval, pretože lastúry v sebe uchovávajú zvuk mora.

No potom odrazu jeho prsty zacítili tvrdý kovový predmet. Musel nimi hrabať dokola, aby ho uvoľnil. Bol oveľa ťažší ako mušľa. Pripadal mu veľmi, veľmi starý. Prešiel po ňom prstami a začal z neho zotierať piesok a soľ. Bolo to však, akoby chcel zotrieť zo steny cement. Rozhliadol sa, vzal do ruky veľký kameň a zoškraboval ním nános z tej záhadnej veci.